Porast ekstremizma nije dobar za Crnu Goru * Podizvođači prometovali 264 miliona oslobođenih PDV-a * Napadi na novinare udaljavaju vas od EU * Pretresali vođe „kavačkog klana“ Zvicera i Kašćelana * Norvežani su pod pritiskom * U Crnoj Gori djeluje 65 stranaka * Još čekaju da država reaguje i raskine ugovor
  Izdanje: 29-03-2021

Dževat Šarkinović, inženjer i poljoprivredni:
Zvaničnici pričom o razvoju poljoprivrede ostvaruju svoje političke i lične ciljeve, jer u ovoj oblasti nema napretka.

Mladi podoficir hoće da telefonira iz javne govornice pa zaustavlja jednog vojnika.
- Imaš li da mi razmijeniš za telefon?
- Čekaj, buraz. Naći će se za tebe valjda nešto siće, reče vojnik preturajući po džepovima.
- Zar se tako razgovara sa pretpostavljenim, odbrusi podoficir. Pitam te ponovo: Imaš li sitno za telefon?
- Nemam druže vodniče.
Ide Mujo i ugleda vojnika kako radi sklekove. Prvo ga pogleda sa jedne pa sa druge strane, i kaže mu:
- Bolan, ja mislim da ti je ona davno otišla.

Sport - datum: 2021-03-28 KVALIFIKACIJE ZA SVJETSKO PRVENSTVO - GRUPA A
Rekorder - Aleksandar Mitrović (Srbija) - Foto: PA-EFE-EPA-EFE/ANDREJ CUKIC Makeli častio hrabre Orlove
Derbi drugog kola evropskih kvalifikacija za Svjetsko prvenstvo 2022. godine u Kataru nije imao pobjednika - Srbija je remizirala četvrti put u međusobnim mečevima sa aktuelnim prvakom Evrope, selekcijom Portugala i zadržala se na čelu grupe A. Mora se konstatovati da je gostima u ovom susretu oduzeta pobjeda - u poslednjim sekundama sudijske nadoknade, poslije loše procjene golmana Dmitrovića, Kristijano Ronaldo je poslao loptu prema golu, stigao je Stefan Mitrović ali jasno pšoslije gol crte. Sudija Dani Makeli ipak nije priznao gol.
Reprezentacija Srbije počela je utakmicu sa znatno iskusnijim sastavom u odnosu na meč sa Republikom Irskom - selektor Dragan Stojković u srednji red uvrstio je Sergej Milinković - Savića, Darko Lazovića, Filip Kostića i Nemanja Gudelja. Takođe, u napadu su bili od starta i Aleksandar Mitrović i Dušan Vlahović. Ispostavilo se da je to bila greška - Sergej i Tadić u prvom poluvremenu nisu postojali na terenu dok dva korpulentna napadača nisu stvorili nijednu izglednu priliku. Dvije izmjene u poluvremenu potpuno su promijenile sliku.

Prvu šansu imali su gosti - u osmom minutu Kristijano Ronaldo je loše šutirao poslije asistencije Bernardo Silve. Od tada pa do finiša prvog poluvremena, kada je izveo slobodan udarac, petostruki najbolji igrač svijeta nije bio primjetan na terenu. Ali, druga asistencija igrača Mančester Sitija donijela je prednost Portugalu - Bernardo Silva je prebacio Nikola Milenkovića a Diogo Žota se poklonio sa druge stative. Portugal je dobio šta je htio - ranu prednost i preduslov za mirniji tok utakmice.

Evidentno je bilo da Bernardo Silva i Bruno Fernandeš prave razliku u sredini terena a Serđo Oliveira i Danilo kontrolišu svoju polovinu - u 36. minutu Bernardo je počeo akciju na centru igrališta, uposlio odlično Sedrika na desnom boku koji je nabacio u kazneni prostor gdje je Diogo Žota još jednom bio brži od Milenkovića - njegov drugi na ovoj a ukupno peti pogodak za Portugal. Meč je izgledao završen. Ali, nije tako mislio selektor Srbije...

Ulasci Nemanja Maksimovića i Nemanja Radonjića umjesto Darko Lazovića i Vlahovića dali su rezultat poslije 20 sekundi - Aleksandar Mitrović je pogodio poslije navacivanja Radonjića. Bio je to njegov 39. gol u reprezentaciji čime je pretekao Stjepan Bobeka i postao najbolji strijelac Srbije.

Pritisak Orlova bio je strahovit - Tadić i Milinković - Savić imali su prilike u razmaku od 30 - ak sekundi. Nagrada za hrabru igru stigla je u 60. minutu - školski izveden kontranapad, asistencija Radonjića i gol Filip Kostića.

Sredinom drugog dijela Radonjić je sebi stvorio priliku - odlično je prošao pored Žoao Kansela ali je njegov udarac odbranio Antonio Lopes.

U ovoj grupi iznenađenje je priredio Luksemburg koji je pogotkom Žerson Fernandeša savladao Republiku Irsku u gostima.

Srbija - Portugal 2:2 (0:2)
Stadion: Rajko Mitić (Beograd), Sudija: D. Makeli (Holandija), Žuti kartoni: Maksimović, A. Mitrović (Srbija) - B. Fernandeš, Font, Ronaldo (Portugal), Crveni karton: Milenković (Srbija) Strijelci: A. Mitrović (46) - Diogo Žota (11, 36)

Srbija (3 - 4 - 1 - 2): Dmitrović, Milenković - S. Mitrović - Pavlović, Lazović (od 46. Maksimović) - Gudelj - Milinković Savić - Kostić (od 71. Ristić), Tadić (od 81. Đuričić), Vlahović (od 46. Radonjić) - A. Mitrović (od 88. Jović)
Portugal (4 - 3 - 3): Lopes, Kanselo (od 73. Sančes) - R. Diaš - Fonte - Sedrik, B. Fernandeš (od 90. Paulinjo) - S. Oliveira (od 73. Mendeš) - Danilo, Žota (od 85. Feliks) - Ronaldo - B. Silva